שבועת ההורה

כשאנו מתחתנים, הופכים להורים, מרחיבים את המשפחה, אנו מבטיחים לעצמנו ולבן/בת הזוג שנעשה הכול, ממש הכול , בשביל הילדים שלנו .
בפועל אנו מוצאים עצמנו נקרעים בין הצרכים האישיים שלנו ובין צרכי הילדים. פעמים רבות ההורות מלווה ברגשות אשם שמציפים אותנו : "איזה הורה אני" , "אין לי מספיק סבלנות לילדים","אני חוזר על אותן טעויות שעשו הורי והפריעו לי כילד"… ועוד מחשבות אחרות .

וכשמתגרשים ??

כמה זוגות מתגרשים הנמצאים במלחמת חורמה אחד עם השנייה ,מכלים את ממונם וכוחם בבית המשפט? כמה פעמים טובת הילד נשכחת במלחמה זו? עורכי הדין ממלאים את מחסניות כלי הנשק של בני הזוג, ההולכים לאיבוד במלחמה הארורה – כי הרי במלחמה אין מנצחים!!!. ביה"מ נאלץ להכריע במלחמה הכואבת הזו, כשהנחת הבסיס שלו היא הקפדה ושמירה על טובת הילד.

אולם, נשאלת השאלה מהי בדיוק טובת הילד ?

עלינו להבין כי טובת הילד נבחנת בכל פעם מחדש. היא מקבלת כל פעם מחדש פירוש סובייקטיבי אחר. כל זאת תלוי בעולם האמונות , הערכים ותפיסת העולם של כל אחד מההורים.

טובת הילד נשכחת בלהט המלחמה ובני הזוג מוצאים עצמם מתמודדים ביום שלאחר הגירושין עם ההשלכות הקשות, מנסים לאסוף ולאחות את השברים.

גירושין, ככלל, תמיד ייפגעו בילדים, באופן כזה או אחר- בכל ילד, בכל גיל – גם במתכונתם השקולה והרגועה. גם כשההורים מחליטים לא להלחם אחד בשנייה.
אולם- ישנה אפשרות למזער את הנזק . הליך הגירושין הנעשה בגישור, לא נעשה תוך כדי התחמשות כל אחד מהצדדים אלא תוך כיוונון עדין שלנו, המגשרים. אנו מאפשרים לכם – בני הזוג המתגרשים, לייצר הזדמנות אמיתית כדי לבחון ולהחליט בעצמכם מהי בדיוק טובת ילדיכם. כי הרי אתם מכירים הכי טוב את ילדיכם והצרכים שלהם.
לאחר שתבינו את עצמכם ואת ההורה השני, תגדירו יחדיו מהי טובת הילד במשפחה הספציפית שלכם .באופן הזה תוכלו להחליט כיצד ייראו חיי ילדיכם בזמן הגירושין ולאחריהם . כי הרי אתם תשארו הורים לנצח !

בהחלט ישנה אפשרות , גם בגירושין, לעשות את המירב עבור הילדים שלכם ולמזער את הנזקים-הפסיכולוגים, החברתיים והמנטלים . ישנה אפשרות להיות קשובים יותר להורות שלכם.

הגישור נותן מענה לכך . הגישור מאפשר לכם לקיים את " שבועת ההורה " שנשבעתם, כשהפכתם להורים.

7 תגובות

 1. שרון ב- 08/08/2018 בשעה 17:56

  בהחלט טובת הילד זה אחד הדברים הכי חשובים בתהליך, וכמו שאמרת צריך למזער נזקים וטוב שיש אותך לפשר ולגשר.

  • kutaadmin ב- 10/08/2018 בשעה 11:18

   בדיוק כך!תודה שרון

 2. דנה רייש ב- 08/08/2018 בשעה 18:31

  כל כך חשוב למזער נזקים, ודרך הגישור היא דרך נפלאה

  • kutaadmin ב- 10/08/2018 בשעה 11:19

   ממש כך דנה

 3. דנדי ב- 08/08/2018 בשעה 22:42

  התכווץ לי הלב . כעס מוביל אותנו למקומות מזעזעים.

 4. תמי מרגלית ב- 10/08/2018 בשעה 09:04

  כתבת מקסים ומרגש מאוד. אכן כשהורים מחליטים להפרד הם עוזבים את הזוגיות שלהם
  ולא את ההורות. גישור הוא הליך מעולה לשמירה על ההורות ועל טובת הילד

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) ב- 11/08/2018 בשעה 22:14

   ניסחת יפה. הם יישארו הורים לנצח

השאר תגובה