שאלות נפוצות

מה זה בעצם גישור?

גישור הוא הליך רצוני ליישוב סכסוכים שבו צד שלישי מקצועי ונייטרלי (המגשר) עוזר לצדדים למחלוקת לגבש הסכמות במטרה להגיע לפתרון. המגשר אינו מכריע ואינו פוסק. הוא מוביל את הצדדים כך שיגיעו לפתרון המקובל עליהם וישרת את האינטרסים שלהם. זה מתאפשר בעזרת דיאלוג מכבד. בגישור מתקיימים שני דברים: סודיות - על כל הנאמר בחדר הגישור, חיסיון – הנאמר בחדר הגישור לא יכול לשמש בביהמ"ש.

למה לבחור בגישור?

הגישור מתקיים באווירה נעימה הרבה יותר מבביהמ"ש, חוסך בירוקרטיה משפטית ועלויות של עו"ד.
הליך הגישור קצר יותר מהליך בבימ"ש.

גישור טוב מסתיים בהסכם לשביעות רצונכם הכולל את הנושאים החשובים לכם באמת . בבימה"ש אתם עלולים למצוא עצמכם שקופחתם או לא הובנתם.

המגשר ייצור ביניכם תקשורת שתוביל לדיאלוג ישיר ביניכם. בסוף התהליך תהיו מסוגלים לתקשר אחד עם השני ולפתור בעיות הקשורות לילדיכם. הילדים הם הסובלים העיקרים מגירושין שהסתיימו בפסיקת ביהמ"ש, מה שמשאיר צלקות נפשיות. תקשורת טובה ביניכם כהורים תאפשר לילדיכם לחזור מהר יותר למסלול חיים שגרתי.

כשאתם נמצאים בגישור אתם פנויים רגשית ולא מעורבים בסכסוך מלחמתי. כך תחסכו כוחות להם תזדקקו בהתמודדות עם הילדים, העבודה ועוד.

לגישור אחוזי הצלחה גבוהים. נמצא שזוגות מצליחים יותר לקיים הסכם שנוצר בהליך גישור מאשר פסיקת בימ"ש. זו הסיבה לחקיקת חוק הנותן לשופט סמכות להפנות להליך גישור ללא התערבות משפטית.

מה התוצר של הליך הגישור?

עם סיום הליך הגישור אצלי, תצאו עם הסכם גירושין שיקבל תוקף של פס"ד בבימ"ש. הסכם זה יעגן בתוכו נושאים כמו הסדרי הראיה, מזונות הילדים, חלוקת הרכוש, משמורת או כל דבר אחר החשוב לכם. בנוסף תלמדו בהליך הגישור כיצד לנהל דיאלוג עם בן זוגכם גם בזמן קונפליקט שכן אתם נשארים הורים לנצח ועליכם ללמוד לקבל החלטות הוריות.

מה הייחודיות שלי?

יותר מ 20 שנה אני מלווה משפחות במשבר, משפחות עם קושי, קונפליקטים וקשיים כרוניים. הנסיון הזה מאפשר לי לגשר מתוך הסתכלות רחבה ומערכתית על משבר הגירושין שלכם. כך תוכלו להגיע להסכמות מתוך הבנה אמיתית ולא מתוך פשרה ולייצר לעצמכם פתרונות יצירתיים.

הגישור אצלי מתנהל בצוות – אני מצרפת אלי לפגישות הגישור מגשרת עו"ד המגשרת איתי.

כל זה יוצר שפע של ידע וניסיון ומספק לכם תמיכה רגשית, מלווה בידע משפטי לאורך כל פגישות הגישור.

בתום הגישור ינוסח הסכם גירושין שיתאים ספציפית ובאופן מדויק לכם. זו הסיבה שיהיה לכם קל יותר ליישם אותו בחיי היום יום.

האם עלות הגישור אצלי כפולה כי הוא מתקיים עם 2 מגשרות ?

העובדה כי אני מגשרת לפי מודל גישור זה, לא מייקרת את התהליך. בחרתי לעבוד באמצעות מודל זה כי אני מאמינה שהדרך הטובה ביותר להתגרש היא בגישור המנוהל ע"י שני מגשרים – עו"ד ואיש טיפול. החיבור בין שני עולמות התוכן האלו מאפשר מציאת פתרונות יצירתיים וטובים יותר.

כמה זמן נמשך הליך הגישור?

הגישור הוא מאוד סובייקטיבי ותלוי בכם ובמאפייני המשפחה שלכם. יש זוגות ש 4 פגישות יכולות להספיק כדי להתחיל בכתיבת ההסכם וישנם זוגות שיזדקקו ליותר. מס' הפגישות תלוי במורכבות הסכסוך שביניכם, נכונות כל אחד מכם לגישור ובשלות כל אחד מכם להיפרד במינימום נזקים. הפגישות הן שבועיות אך לעיתים יש צורך בהפסקות מסוימות כדי להמציא מסמכים, להיעזר בשירותים של אנשי מקצוע, או כדי לעכל ולהבשיל לגבי מה שעולה בפגישות. כל זוג מוצא לו אצלי את המתכונת המתאימה לו. אתם שולטים במשך ובעלות ההליך.

ליצירת קשר לליווי ויעוץ: